Planowanie wesela przez profesjonalistów

Planowanie wesela

Co zrobić żeby wesele było niezapomniane?

Planowanie ślubu to pierwszy krok do uczynienia go niezapomnianym. Jednakże, pary często kończą wydając o wiele więcej niż potrzebują, ponieważ nie mają planu:

 • Trzymaj swoją listę gości krótko. - Nie musisz zapraszać na swój ślub wszystkich, których kiedykolwiek poznałeś. Zaoszczędź część swojego budżetu na inne rzeczy, zapraszając tylko najbliższych.
 • Wypróbujcie różne lokalizacje. - Niektóre z najbardziej pamiętnych wesel to te, które odbywają się w wyjątkowych i nietypowych miejscach. To może naprawdę pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze poprzez obniżenie kosztów miejsca ślubu.
 • Ograniczcie swoje menu. - Podczas gdy pięciodaniowy posiłek może brzmieć niesamowicie, skończy się to również bardzo kosztownie. Zamiast tego wybierz menu, które odpowiada Twoim gustom, jak również budżetowi.
 • Oszczędzaj tak wcześnie, jak to możliwe. - Ślub jest jedną z najdroższych rzeczy, jakie zrobisz w swoim życiu. Najlepszym sposobem na uniknięcie zbyt dużych wydatków jest wczesne rozpoczęcie oszczędzania.

Jak zapewnić bezpieczeństwo podczas wesela?

Kiedy planujesz wesele, musisz wziąć pod uwagę bezpieczeństwo. Będziesz musiał zdecydować, czy chcesz wynająć firmę ochroniarską, użyć policjantów poza służbą, czy też wykorzystać swoich przyjaciół i rodzinę. W zależności od wielkości imprezy, możesz chcieć wynająć firmę ochroniarską. Zatrudnienie firmy ochroniarskiej ma tę zaletę, że zapewnia spójny personel, który jest przeszkolony do pracy na imprezach. Możesz mieć przyjaciół lub rodzinę, którzy byliby chętni do pomocy. Jest to nie tylko świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, ale także sposób na zaangażowanie ludzi w swoim życiu. Przyjaciele i rodzina mają na sercu twoje najlepsze interesy i prawdopodobnie będą bardziej zmotywowani do pozostania na stanowisku niż zewnętrzna firma ochroniarska.

Jak dopasować wesele do swoich potrzeb?

Jeśli chodzi o planowanie ślubu, możesz dostosować go do swoich potrzeb i pragnień. Może to pomóc w zmniejszeniu kosztów i sprawić, że ślub będzie tak wyjątkowy jak Ty. Alternatywnie, niektóre pary, zwłaszcza te, które biorą ślub po raz drugi lub trzeci, wolą mieć prosty ślub. Chociaż może to kosztować mniej, daje to możliwość wydania więcej na miesiąc miodowy, który wiele osób pomija podczas planowania ślubu. Istnieje kilka sposobów, w jaki można obniżyć koszty podczas planowania ślubu:

 • Obniżenie listy gości. Im więcej osób zaprosisz, tym więcej będziesz musiał wydać.
 • Wybierz mniej kosztowną lokalizację. Wesela mogą odbywać się w różnych miejscach, od plaż po parki. Możesz również rozważyć zorganizowanie ich w hotelach lub restauracjach.
 • Ogranicz swoje menu. Posiadanie pełnego menu bankietowego, z różnymi drogimi daniami, może być kosztowne. Zamiast tego wybierz menu, które jest proste i do smaku.
 • Oszczędzaj tak wcześnie jak to możliwe. Im wcześniej zaczniecie oszczędzać, tym bardziej będziecie przygotowani na pokrycie kosztów wesela.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje wesel?

Tradycje weselne istnieją od wieków. Tradycyjnie, wesela były okazją dla rodzin do spotkania i świętowania początku wspólnego życia nowej pary. Jednak w ostatnich latach wesela stały się bardziej skomercjalizowanym wydarzeniem.

 • Ślub tradycyjny: Tradycyjny ślub to taki, który tradycyjnie podąża za zwyczajami i praktykami kultury zachodniej. Tradycyjne śluby odbywają się zazwyczaj w kościele, a następnie w hotelu, sali bankietowej lub innym miejscu odbywa się przyjęcie. Para młoda zazwyczaj nosi tradycyjne stroje ślubne, takie jak smoking dla mężczyzn i suknia ślubna dla kobiet.
 • Ślub ceremonialny: Ślub ceremonialny to rodzaj ślubu, który nie podąża za kulturą zachodnią, ale zamiast tego obejmuje określony zestaw ceremonii i tradycji. Ceremonialne śluby mogą być między innymi hinduskie, żydowskie, chińskie lub islamskie.
 • Ślub docelowy: Ślub docelowy to taki, który odbywa się z dala od domu panny młodej lub pana młodego. Śluby docelowe stają się coraz bardziej popularne, ponieważ są zwykle mniej kosztowne niż inne rodzaje ślubów.