Ile kosztuje organizacja wesela?

Dodane przez użytkownika @zaproszenia · 09-03-22

Jaki alkohol najtaniej podawać na weselu?

Najpierw rzeczy pierwsze - porozmawiajmy o pieniądzach! Alkohol jest często jednym z największych wydatków weselnych i łatwo może być przesadzić z wydatkami na napoje. Jaki jest więc najtańszy alkohol do podania na weselu? Jeśli szukasz cięcia kosztów, dobrym miejscem do rozpoczęcia jest wybór alkoholu. Możesz łatwo zaoszczędzić pieniądze, wybierając tańsze wino - lub nawet piwo! Pamiętaj, że jeśli serwujesz wino, Twoi goście będą chcieli znać listę win, aby mogli dokonać świadomego wyboru. Ale jeśli serwujesz piwo, nie musisz podawać pełnej listy - wystarczy wybór marek.

Jeśli szukasz oszczędności na alkoholu, możesz również rozważyć podanie napojów bezalkoholowych. Ponieważ wielu gości prowadzi samochód i może nie mieć ochoty na picie, jest to świetna opcja!

Jak zaoszczędzić na cateringu?

Usługi cateringowe mogą być prawdziwym łamaczem budżetu przy planowaniu ślubu. Ale nie martw się - jest tak wiele sposobów, na które możesz zaoszczędzić na cateringu! Możesz zdecydować się na swobodny posiłek weselny w formie bufetu, gdzie goście sami podają sobie jedzenie ze stołu. W ten sposób nie będziesz potrzebował kelnerów lub kelnerek do obsługi gości, co może zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Innym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy przez catering jest wybór tańszego menu. Możesz spróbować przekonać swoich gości, aby sami zapłacili za swój posiłek. W końcu, czyż nie jest to to, co robisz na co dzień? Docenią ten gest i z pewnością będą skłonni zapłacić!

Jeśli nie uda Ci się ograniczyć kosztów cateringu, zawsze możesz poprosić swoich gości o dołożenie się do wydatków na catering. Wielu z Twoich gości z chęcią dorzuci kilka dolarów do posiłku, który spożywają.

wesele organizacja koszty
Koszt wesela

Tanie i ładne dekoracje na wesele

Istnieje wiele różnych dekoracji, których możesz użyć na swoim ślubie - ale jak wybrać te właściwe? Oto kilka wskazówek:

  • Wybierz dekoracje, które pasują do motywu przewodniego Twojego ślubu. Chociaż nie chcesz rozbić banku na dekoracje, chcesz również, aby twój ślub wyglądał pięknie! Upewnij się, że Twoje dekoracje pasują do ogólnego motywu - nie muszą dokładnie pasować, ale powinny być w tym samym ogólnym stylu.
  • Wykonaj dekoracje samodzielnie. Możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy, wykonując wiele swoich dekoracji ślubnych samodzielnie! Od centerpieces do biegaczy stołowych, możesz DIY wiele swoich dekoracji ślubnych. Istnieją setki tutoriali online - więc możesz znaleźć mnóstwo pomysłów na domowe dekoracje.
  • Kupuj używane dekoracje. Możesz znaleźć wiele używanych dekoracji w sklepach z pamiątkami, wyprzedażach garażowych i online, które wyglądają jak nowe. Znalezienie tanich dekoracji nie musi być trudne - i nie musisz zadowolić się tandetnymi dekoracjami, które wyglądają jak pochodzące z wyprzedaży garażowej albo! Z odrobiną planowania, można znaleźć dekoracje, które są zarówno tanie i ładne.

Jak obniżyć koszty wesela?

Istnieje wiele sposobów, w jaki możesz zmniejszyć koszty swojego ślubu, w tym: - Bycie realistą co do swojego budżetu. Ważne jest, aby ustalić budżet na swój ślub, ale ważne jest również, aby być realistą.

  • Stwórz budżet. Jest to niezbędne do śledzenia i zarządzania budżetem ślubnym. Istnieje wiele aplikacji i stron internetowych dotyczących budżetu ślubnego, które mogą pomóc w śledzeniu wydatków.
  • Zdobądź tańszą datę ślubu. Najlepszą porą roku na ślub jest jesień lub zima, kiedy koszty ślubu są niższe. Alternatywnie, można również mieć ślub w pomieszczeniach, co jest również tańsze.
  • Wybierz mniej kosztowny lokal weselny. Jeśli marzysz o dużym weselu, możesz rozważyć zorganizowanie go w mniej kosztownym stanie lub w mniejszym lokalu.
  • Weźcie ślub w dzień powszedni. Możecie zaoszczędzić do 50% biorąc ślub w dzień powszedni, w przeciwieństwie do weekendu.